Opisy zajęć

Opisy zajęć

Dla wszystkich, którzy chcą poznać lub utrwalić swoją wiedzę na temat technik wykorzystywanych na zajęciach MyYoga Studio – zapraszamy do lektury. Oczywiście informację będą na bieżąco uzupełniane i rozwijane. Może nawet, jeśli będziecie tego chciali(ły), zrobimy słowniczek wyrazów specyficznych dla świata Jogi. Tymczasem zapraszamy do lektury.

MY Vinyasa

Praktyka dynamiczna, charakteryzuje się płynnym przejściem między pozycjami, nazywana medytacja w ruchu, która łączy w sobie pięć elementów: intencja, spojrzenie (punkt drishti), oddech (Udjjayi), ruch i mula bandha! Koordynując w praktyce wszystkie pięć elementów, mamy możliwość doświadczenia stanu Jogi,  poczucie magii Jogi.

Specyficzny oddech Ujjayi (oddech zwycięzcy) prowadzi nas przez całą praktykę. Rytmiczny oddech służy jako miara muzyczna lub metronom, przez który porusza się sekwencja asan/melodia ruchu/.

Praktykujemy z intencją, żeby każdy wysiłek miał swój cel.

Konsekwentne stosowanie mula bandhy wiąże ze sobą pozostałe składniki, dodaje im wszystkim energii i kieruje je w określonym kierunku — jak kabel światłowodu, przenosząc energię w jednym skoncentrowanym kierunku. Mula bandha organizuje i kieruje energią pięciu składników Vinyasy.

Punkt drishti (koncentracji) pomaga  polepszyć koncepcji I poszerzyć granice komfortu i swoj horyzont.

Praktyka Vinyasa jest wspaniałym narzędziem w drodze ku samoakceptacji i samorealizacji.

Poprzez przemyślane sekwencjonowanie asan, praktyka rozgrzewa ciało i pomaga szybszej usunąć toksyny i zanieczyszczenia z organizmu, buduje siłę i elastyczność.

Praktykując Vinyasa Jogę, uczymy się uspokoić swój umysł, prawidłowo oddychać, być uważnym i skoncentrowanym – nabywamy umiejętności niezbędne w codziennej rzeczywistości.

Zajęcia nie bez powodu nazwaliśmy MYVinyasa – Sekwencja za każdym razem jest nieco inna, może być modyfikowana w zależności od potrzeb uczestników i kreatywności prowadzącego (praca nad wzmacnianiem, rozciąganiem lub rozluźnieniem różnych partii mięśni, może dodawać energii albo przynosić błogą lekkość). Praktyka pomaga w oczyszczaniu umysłu z niepotrzebnych myśli, relaksuje i odpręża.

Szczególnie polecamy ten styl Jogi osobom, które lubią zmiany i dynamiczną praktykę. Osobom, które mają słabą koordynację ruchową, polecamy bardziej przewidywalne odmiany Jogi, Poranne Slow Flow  lub Wieczorne Łagodne Flow

MYYoga Flow

MyYoga Flow łącząca precyzję tradycyjnej Hatha Jogi z sekwencjami i płynnością Vinyasy.

MyYoga Flow jest praktyka, mniej dynamiczna od Vinyasy,  łącząca  w sobie pięć elementów: intencja, spojrzenie (punkt drishti), oddech (Udjjayi), ruch i mula bandha! Koordynując w praktyce wszystkie pięć elementów, mamy możliwość doświadczenia stanu Jogi,  poczucie magii Jogi.

Specyficzny oddech Ujjayi (oddech zwycięzcy) prowadzi nas przez całą praktykę. Rytmiczny oddech służy jako miara muzyczna lub metronom, przez który porusza się sekwencja asan/melodia ruchu/.

Praktykujemy z intencją, żeby każdy wysiłek miał swój cel.

Konsekwentne stosowanie mula bandhy wiąże ze sobą pozostałe składniki, dodaje im wszystkim energii i kieruje je w określonym kierunku — jak kabel światłowodu, przenosząc energię w jednym skoncentrowanym kierunku. Mula bandha organizuje i kieruje energią pięciu składników praktyki.

Punkt drishti (koncentracji) pomaga  polepszyć koncepcji I poszerzyć granice komfortu i swoj horyzont.

Na zajęciach korzystamy z technik pranajamy. Uczymy się oddychać – świadomie, głęboko, spokojnie i uważnie, doświadczać Tu i Teraz.

Żywiołowa, eklektyczna muzyka odgrywa integralną rolę praktyki.

Praktyka MyYoga Flow przedstawia nauka Jogi jako istotne dla życia na macie i poza nią, zaczerpnięte z filozofii Jogi i wsparte starożytnych tekstów Jogi, świadomością oddechu, wyrównania w pozycjach,  często korzystamy z pomocy do jogi, mając na celu stabilność, bezpieczeństwo i dopasowanie do anatomii ciała i możliwości oddechu.

W asanach zatrzymujemy się dopasowując pozycję pod swoją anatomię i możliwości, skupiamy się na oddechu i uważności, zwiększając świadomość ciała.

Pod czas tej praktyki, tak jak pod czas każdej MYYogi, pracujesz we własnym tempie, kierując się zarówno słownymi, jak i praktycznymi wskazówkami nauczyciela.

Opcje asan są podawane dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych uczniów.

Modyfikujemy sekwencje w zależności od potrzeb uczestników (praca nad wzmacnianiem, rozciąganiem lub rozluźnieniem różnych partii mięśni. Pomaga w oczyszczaniu umysłu z niepotrzebnych myśl,  dodaje energii i przynosi błogą lekkość). Praktyka kończy się relaksacją i/lub medytacją.

MY Slow Flow (Poranne/ Wieczorne)

Spokojniejsza praktyka, podczas której asany płynnie połączone są z oddechem, dostarcza uczniom podstawowych podstaw działania praktyki Vinyasy.

Praktyka skupia się na dopasowaniu oddechu i duchowej intencji do ruchu.

Praktyka odbywa się zgodnie z ustaloną sekwencją asan, ale jest prezentowana w wolniejszym tempie niż w klasie MY Vinyasa.

Łącząc  w sobie pięć elementów: intencja, spojrzenie (punkt drishti), oddech (Udjjayi), ruch i mula bandha.

Skupia się tylko na podstawowym ustawieniu, główny nacisk kładziony jest na oddychanie podczas trzymania asan, a także na wdzięczne i bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z asan.

Poranne Slow Flow – Praktykując rano, możemy liczyć na przypływ energii i dobrego nastroju. Ciało i umysł są przygotowane do codziennych wyzwań.

Wieczorne Łagodne Flow – Przez odpowiednio dobrane asany i oddech, wieczorna praktyka poprawi jakość snu.

Spowolniony układ nerwowy i wyciszenie, korzystnie wpływają na niwelowanie objawów stresu.W tym celu korzystamy z elementami Yin jogi.

Ta praktyka zapewnia dobre przejście dla początkującego ucznia z zajęć podstawowych do dynamiczniejszych form Jogi a  bardziej zaawansowanym uczniom możliwość doskonalenia swoich umiejętności poprzez bardziej szczegółową eksplorację prezentowanych asan i ich płynnego łączenia za pomocą stałego oddechu Ujjayi

Klasa jest otwarta dla wszystkich poziomów praktykujących.

Flow po pracy

Dostosujesz się do potrzeby swojego ciała i umysłu , polepszysz postawę i popracujesz nad praktycznymi ćwiczeniami, aby zwiększyć elastyczność i zakresy ruchu w ciele. Nauczysz się prostych technik yogicznego oddychania, jednocześnie doświadczając smaku stylu Vinyasa.

Nauczysz się, jak radzić sobie ze stresem i odzyskać wewnętrzny spokój, popraw koncentrację i odporność.

Pod czas zajęć możesz podzielić się swoimi pytaniami i obawami dotyczącymi praktyki, doświadczając w pełny korzyści Twojej osobistej ścieżce jogi. Spodziewaj się praktycznych wskazówek, pełnego wykorzystania rekwizytów, pracy z partnerem, pracy z pomocą ścian jako stabilizacji i zakończenia pełnego, głębokiego relaksu. Dołącz do naszych doświadczonych nauczycieli i zajmij się powstałymi napięciami, by rozluźnić ciało po długim dniu pracy. Twoje ciało to mapa doświadczeń, w której emocje i stres skumulowane w mięśniach w postaci napięć a nawet bólu, odbierają możliwość racjonalnego myślenia i energię do działania. Zadbaj o siebie kompleksowo – dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, zdrowy mocny kręgosłup/zdrowe mocne ciało, a także odświeżony umysł, otwarty na nowe wyzwania. Praktyka rozluźniająca dla osób spędzających wielu godzinach przy biurku i przed komputerem i nie tylko…

Yin i Regeneracja

Praktyka łagodna, relaksacyjna i jednocześnie intensywnie rozciągająca i otwierająca. Łączy filozofię tao i medycynę chińską z klasyczną Hatha Jogą, medytacją i uważnością. Praca w Yin i Regeneracja jest pasywna i polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego w dłuższym trwaniu w pozycji (2-5 minut lub dłużej), w której siła grawitacji działa na ciężar ciała.

Na zajęciach wykorzystane są asany, które są znane z klasycznej Hatha Jogi, jednakże często są wykonywane inaczej i mają inny cel.

Poddajemy się przyjętemu kształtowi pozycji, akceptujemy zakres naszych możliwości i trwamy w pozycji. W przeciwieństwie do dynamicznych form Jogi nie angażujemy do pracy siły mięśni, ale rozciągamy i rozluźniamy powięź, ścięgna oraz wiązadła, a także pobudzamy krążenie krwi i nawilżenie stawów. Poprawisz mobilność i zakres ruchu w stawach, ułatwisz utrzymanie stabilności i zabezpiecza stawy przed kontuzjami. Praktyka Yin i Regeneracja – w ciszy i bezruchu – uczy cierpliwości, pokory, łagodności, obserwacji i uważności na siebie tu i teraz. Uwalnia od oczekiwań i zewnętrznej presji, a także uwalnia z ciała to, co pod wpływem nadmiernego wysiłku, stresu lub silnych emocji spięło się i zesztywniało. Niezależnie od tego na jakim etapie jest Twoją praktykę Yogi, zajęcia Yin i Regeneracja doskonale uzupełnia dynamiczne formy jogi oraz pomagają rozluźnić spięte ciało. Z uwagi na dłuższy czas trwania w asanach zabierz ze sobą ciepłe skarpety i bluzę z długim rękawem. Możesz zabrać Twój ulubiony miękki kocyk.

Przeciwwskazania:

 • urazy kręgosłupa
 • dyskopatia
 • ciąża

Czasami na zajęcia towarzyszy  delikatna aromaterapia. Jeśli jesteś alergikiem – prosimy, zgłoś to na recepcji.

Flow na ukojenie Kręgosłupa

Podczas lekcji poznamy i poczujemy wyjątkowe predyspozycje naszego ciała i umysłu za każdym razem, gdy wejdziemy na matę. Pomimo początkowego skupienia uwagi na oddechu i umyśle, stopniowo zaczniemy rozgrzewać całe ciało, aż osiągniemy styl delikatnego przepływu vinyasy, który skupi się na naszym kręgosłupie, jako bardzo ważnym centrum naszego ciała. Zarówno energetycznie, jak i fizycznie. Przez resztę lekcji zwolnimy i stworzymy optymalne warunki do wprowadzenia naszego kręgosłupa w harmonijny stan. Na zajęciach korzystamy z ćwiczeń fizjoterapii i asystujemy w ukierunkowanych, delikatnych i świadomych ruchach oraz pomagamy znaleźć optymalne ustawienia ciała w poszczególnych pozycjach.

Odpowiednio dobrana praktyka fizyczna pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie, dodatkowo zapobiega schorzeniom układu ruchowego.

W czasie tych zajęć  rozluźniamy, rozciągamy i wzmacniamy mięśnie wokół kręgosłupa, tak, aby niwelować napięcia w jego obszarze. Systematyczne  uczymy się prawidłowej postawy ciała poprzez wzmacnianie głębokich partii mięśniowych pleców, pośladków i całego ciała, likwidując przykurcze mięśni i odciążając kręgosłup. Podczas sesji, w celu wzmocnienia efektów, stosowane  są techniki oddechowe i relaksacyjne. Praktyka dla osób, które chcą zadbać o prawidłowej postawy ciała, uspokoić umysł i serce, uziemić się w tu i teraz z lekkością i bez bólu.

Aerial Yoga

Aerial Joga (zwana również Jogą w Hamakach), stanowi połączenie fitnessu (trening w zawieszeniu), Jogi, tańca, gimnastyki i akrobatyki. Joga na hamakach poprawi Twoją koncentrację, koordynację i równowagę. Praktykując Aerial Jogę, zwiększysz kontrolę nad własnym ciałem i rozwiniesz tradycyjne asany. Hamaki stanowią doskonałą asekurację podczas bardziej wymagających asan (pozycji). Przy braku oparcia w stabilnym gruncie, zaczyna się ciekawa praca z szukaniem balansu w trójwymiarowej przestrzeni. Materiał, który podtrzymuje ciężar ciała, pozwala pozostać dłużej w wygięciach i wymagających pozycjach. Podczas praktyki Joga w hamakach z łatwością wykonujemy pozycje odwrócone, które umożliwiają bezpieczną i łagodną dekompresję kręgosłupa, zmniejszony ucisk na dyski, rozciąganie i wydłużenie. Odwrócone asany dają ulgę w bólach pleców oraz rozluźnienie uciążliwych napięć mięśni. Odciążysz również stawy.

Hamaki pozwolą Ci poczuć nową jakość ruchu. Gwarantujemy doświadczenie ulgi i radość życia już podczas pierwszych zajęć. Aerial Jogę praktykuje się bez: biżuterii, makijażu, ostrych elementów ubrań, ozdób do włosów. Zalecany ubiór to legginsy i koszulka z długim rękawem.

Przeciwwskazania:

Ze względu na specyfikę jej pozycji odwróconych jest niewskazana przy schorzeniach (lub stanach zdrowia) takich jak:

 • ciąża
 • jaskra
 • niedawno przebyte operacje, urazy głowy i zabiegi chirurgiczne
 • choroby serca i niedawno przebyty zawał
 • bardzo wysokie lub bardzo niskie ciśnienie
 • skłonności do omdleń, częste zawroty głowy
 • osteoporoza
 • zespół cieśni nadgarstka
 • ostre stany zapalne stawów
 • zapalenie zatok
 • przepuklina krążka międzykręgowego
 • choroby ośrodkowego układu nerwowego (padaczka, epilepsja)
 • botoks